AKT:n kesäpäivät käyntiin ajotaitokilpailulla
3.8.2018
AKT:n Kuopion osaston puheenjohtaja Kauko Lipposen mukaan kesäpäivien kilpailuissa on mukana noin neljäsataa henkeä ja kun huutosakit lasketaan mukaan, niin osallistujien kokonaismäärä nousee päälle tuhannen.
AKT:n kesäpäivät käynnistyvät ajotaitokilpailulla lauantaina 4. kesäkuuta kello 8.00 Schenkerin Kuopion terminaalin pihalla. Muut kesäpäivien kilpailut keskittyvät Väinölänniemen stadionille tai sen läheisyyteen. Poikkeuksen muodostaa karaoke, jossa kilpaillaan ravintola Wanhassa satamassa.
Ajotaidon ja karaoken lisäksi kesäpäivien lajeina ovat yleisurheilu, katusähly, rantalentopallo, rantaonginta, tikanheitto ja saappaanheitto.
Nuorilla on oma tapaaminen lauantaina illalla ja eläkeläisillä sunnuntaina aamulla.
Päivien tarkempi ohjelma ja aikataulu löytyvät täältä: https://www.akt.fi/kesapaivat2018/
Kesäpäiväsivulta voit seurata myös reaaliaikaisesti kilpailujen tuloksia.
Päivitetty: 5.6.2019
Viimeisimmät uutiset
- Liikenneopetusalan, Matkatoimistoalan ja Finnairin matkustamohenkilöstön palkkataulukot uudelle sopimuskaudelle - Uusia työehtosopimuksia julkaistu26.6.2025
- Rikotut työmarkkinat? - Poliitikot ja liittojohtajat lavalla Työväen Musiikkitapahtumassa Valkeakoskella27.6.2025
- Ovelaa leikkauspolitiikkaa – hallitus on silpunnut sosiaaliturvaa pala kerrallaan18.6.2025
- Kohti turvallisia ja väkivallattomia työpaikkoja – Kolumbia ratifioi ILOn yleissopimuksen 19017.6.2025
- AKT:n palvelunumerot palvelevat läpi kesän19.6.2025
- AKT:n sopimuskierros maalissa5.6.2025
- Satamien kannanotto AKT:n edustajakokouksen puheenjohtajavalintoihin5.6.2025
- Työntekijöiden oikeudet maailmalla toteutuvat ennätyksellisen huonosti4.6.2025
- Hallitus jatkaa työntekijöiden kurittamista: Vuorossa määräaikaisuuksia, lomautusilmoitusaikaa sekä takaisinottovelvollisuutta koskevat heikennykset2.6.2025
- AKT sai työehtosopimuksen matkatoimistoalalle4.6.2025
Päivitetty: 5.6.2019