Ehdota Duunari-stipendin saajaa!
14.8.2015
SAK jakaa tänäkin vuonna tuhannen euron suuruisen Duunari-stipendin työelämän nuorelle osaajalle. Voit jättää ehdotuksesi stipendin saajaksi syyskuun 11. päivään mennessä.
Duunari-stipendiaatti on hankkinut oman alansa ammattitutkinnon ja on ylpeä ammatistaan. Duunarihenkeä osoittaa aktiivisuus esimerkiksi ammattiosastossa, opiskelijajärjestössä tai oman työpaikan luottamustehtävissä. Ammattiliiton jäsenyyden edistäminen on ehdokkaalle plussaa.
Jos sinulla on tiedossa sopiva henkilö Duunari-stipendin saajaksi, toimita vapaamuotoinen ehdotus perusteluineen meille viimeistään 11. syyskuuta. Ehdotuksen voi lähettää sähköpostilla osoitteeseen sini.kurho@sak.fi tai postitse osoitteeseen
SAK ry
Duunaristipendi / Sini Kurho
PL 157
00531 Helsinki
Ehdotuksessa pitäisi olla mukana ehdokkaan nimi, ikä, tutkinto ja/tai ammatti, kotipaikka, työpaikka, ammattiliitto sekä mahdolliset luottamustoimet tai muu aktiivisuus.
Duunari-stipendi luovutetaan valtakunnallisilla SAK-päivillä Jyväskylässä 3. lokakuuta.
Päivitetty: 5.6.2019
Viimeisimmät uutiset
- AKT aloittaa satamien ahtaustyötä koskevan ylityökiellon29.1.2023
- Tes-neuvotteluita on jatkettu ilman edistymistä27.1.2023
- AKT on irtisanonut Viking Line Abp:n työehtosopimuksen – Neuvottelutulokseen ei päästy27.1.2023
- AKT:n hallitus antoi valtuudet päättää työtaistelutoimista20.1.2023
- AKT:n tes-neuvottelukierroksen neuvottelut laajenevat viikolla kolme19.1.2023
- AKT:n Talvipäiviä vietetään maaliskuussa Oulussa - Varmista paikkasi kilpailuissa 31.1. mennessä19.1.2023
- Huolinta-alan työehtosopimusneuvottelut ovat alkaneet17.1.2023
- AKT:n tes-neuvotteluja jatkettiin jälleen ahtausalan ja autoliikenteen sopimusalojen osalta13.1.2023
- ”Järjestöllisiä toimia koordinoidaan yhdessä”9.1.2023
- AKT:n työehtosopimusneuvotteluja on jatkettu tällä viikolla ahtausalan ja autoliikenteen sopimusalojen osalta5.1.2023
Päivitetty: 5.6.2019